Formation of contract according to Bgb and cisg
Bgb (Alman Medeni Kanunu) ve cısg'e göre sözleşmenin kurulması
  1. Tez No: 823443
  2. Yazar: BELKIS VURAL ÇELENK
  3. Danışmanlar: PROF. DR. PETER KINDLAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hukuk, Law
  7. Yıl: 2012
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Ludwig-Maximilians Universität München
  10. Enstitü: Yurtdışı Enstitü
  11. Ana Bilim Dalı: Milletlerarası Özel Hukuk Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Hukuk Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 48
Özet
Sözleşmenin kurulması, Milletlerarası Mal Satımına İlişkin Sözleşmeler Hakkında Birleşmiş Milletler Antlaşmasındaki önemli konulardan biridir. Özellikle common law ile Kıta Avrupası Hukuk sistemleri arasında bir uzlaşma alanı olmuştur. Çalışmanın ana odağı, kavramsal açıklamalar yoluyla yaygın olarak kabul edilen icap-kabul modeli üzerinde yoğunlaşacak ve hatta sözleşmenin oluşumu açısından Alman Hukukundaki Yaklaşımı ile CISG arasındaki benzerlikler ve farklılıklar açısından bazı karşılaştırmalar yapılacaktır.
Özet (Çeviri)
formation of contract is one of the crucial topics that have been governed uniformly by United Nations Convention on Contracts for the International Sale of Goods and even a compromise area between Common Law and Continental European Law (Civil Law) systems. The main focus of the work will be on commonly accepted offer-acceptance model through conceptual clarifications and even some comparisons between the German Approach and the Convention in terms of formation of contract.