Binary error and a three-level division multiplexing dispersion analysis of a rat optical fibre communication system
0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
- Tez No: 826319
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ SEFER KURNAZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2023
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 50
Özet
Bu tezde, 3LCDM tekniğinin ultra hızlı optik fiberdeki etkinliğini analiz ediyoruz. ağ ayarları. Tipik bir 51 Gb/s sıfıra dönüşsüz (NRZ-OOK) ile karşılaştırıldığında sisteminde, 51 Gb/sn 3LCDM sisteminin dağılım toleransı, aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi çok daha fazladır: Sonuçlar. 10- • 51 Gb/s'lik bir BER'de 81 ps/nm kromatik dağılım toleransı vardır üst katmanda ve alt katmanda 98 ps/nm kromatik dağılım toleransı. karşılaştırıldığında 40 Gb/s için yaklaşık 48 ps/nm olan normal NRZ değerlerine göre bunlar çok daha yüksektir değerler.
Özet (Çeviri)
In this thesis, we analyse the efficacy of the 3LCDM technique in ultra-fast optical fibre networking settings. In comparison to a typical 51 Gb/s non return to zero (NRZ- OOK) system, the dispersion tolerance of a 51 Gb/s 3LCDM system is much larger, as shown by the results. There is an 81 ps/nm chromatic dispersion tolerance at a BER of 10- • 51 Gb/s in the upper tier, and a 98 ps/nm chromatic dispersion tolerance in the bottom tier. Compared to the normal NRZ values for 40 Gb/s, which are about 48 ps/nm, these are much higher values.