Energy optimization and load balancing using hybrid smart grid and life technology
Hibrit akıllı şebeke ve yaşam teknolojisiyle enerji optimizasyonu ve yük dengeleme
  1. Tez No: 828480
  2. Yazar: ROUWAIDA ABBAS JAWAD ALHETHANI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDULLAHİ ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2023
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 74
Özet
Bu tezde, bir sonraki bölümde lifi tabanlı akıllı şebeke özel yük frekans kontrolünü keşfedeceğiz. lifi tabanlı akıllı şebeke bu yaklaşımı yarattı. Bu yöntem, kaynak akımını harmonik olarak düşük tutmak için kirli yük akımını üst üste bindirmek için bozulmuş bir akım üreten aktif paralel filtreden (apf) esinlenmiştir. Aktif paralel filtre (apf), kirli yük akımını bozulmuş bir akımla üst üste bindirir. Bu yöntem, yükün kirli akımı üzerine bozuk bir akım bindirir. Denetleyicinin bozulan frekansı, lif tabanlı akıllı şebekede yükün ortalama frekansı üzerine bindirilir. Bu, şebeke frekansını korur. baradaki frekans değişimini sınırlamak için, lifi tabanlı akıllı şebeke yaklaşımı, bara ve nozul seviyesinde belirli bir yük kurar ve bunu kontrollü bir anahtarla baraya bağlar.
Özet (Çeviri)
In this thesis we will explore lifi based smart grid special load frequency control in the next part. lifi based smart grid created this approach. This method was inspired by the active parallel filter (apf), which produces a disturbed current to superimpose the polluted load current to maintain the source current harmonically low. The active parallel filter (apf) superimposes load polluted current with a disturbed current. This method superimposes a distorted current on the load's polluted current. The controller's disturbed frequency is superimposed on the load's average frequency in lifi based smart grid. This maintains grid frequency.in order to limit frequency variation in the busbar, the lifi based smart grid approach installs a particular load at the level of the busbar and nozzle and connects it to the busbar with a controlled switch.