Neural networks algorithms for emotion recognition using mindwave mobilr(EEG)
Duygu için sinir ağları algoritmaları mındwave mobılr(EEG) kullanarak tanıma
- Tez No: 848786
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ TİMUR İNAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilim ve Teknoloji, Science and Technology
- Yıl: 2023
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilişim Teknolojileri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 77
Özet
Mindware sinyallerini ve sinir ağlarını kullanan duygu tanıma, insan duygularının karmaşıklığına ve bireysel beyin dalgalarının çeşitliliğine. Alabilir Doğru ve güvenilir sonuçlara ulaşmak için çok sayıda deney ve iyileştirme yapılır. Fakat, Kullanılan veriler, algoritmalar ve teknolojiler sayesinde birçok potansiyel uygulamaya sahiptir. Etraflı, daha fazla araştırma ve geliştirme için birçok olanağın bulunduğu heyecan verici ve zorlu bir alandır. gelişim. Algoritma seçimi spesifik probleme ve mevcut olana bağlıdır. veri. Her algoritmanın kendine özgü güçlü ve zayıf yönleri vardır. Doğru algoritmayı seçmek kullanılan verilerin, özelliklerin ve parametrelerin dikkatli bir şekilde değerlendirilmesini gerektirir. Genel süreç MindWave cihazından MindWave verilerinin toplanmasını, verilerin önceden işlenmesini içerir. kullanıcının duygusal durumunu temsil eden özelliklerin çıkarılması, gürültünün ve yapaylıkların ortadan kaldırılması, Etiketli verileri kullanarak sinir ağını eğitmek ve sinir ağının doğruluğunu test etmek yeni veriler üzerinde ağ.
Özet (Çeviri)
Emotion recognition using Mindware signals and neural networks is a challenging field due to the complexity of human emotions and the diversity of individual brainwaves. It can take a lot of experimentation and refinement to achieve accurate and reliable results. However, with the data, algorithms and technologies used it has many potential applications. Overall, it is an exciting and challenging field with many possibilities for further research and development. The choice of algorithm depends on the specific problem and the available data. Each algorithm has its own strengths and weaknesses. Choosing the right algorithm requires careful consideration of the data, features and parameters used. The general process includes collecting MindWave data from the MindWave device, pre-processing the data to remove noise and artifacts, extracting features that represent the user's emotional state, training the neural network using the labeled data, and testing the accuracy of the neural network on the new data.