Design and simulation of a PV based smart grid for predictive energy generation
PV tabanlı bir tasarım ve simülasyonu öngörülen enerji için akıllı şebeke nesil
- Tez No: 854093
- Danışmanlar: PROF. DR. GALİP CANSEVER
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2024
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 83
Özet
PV tabanlı akıllı şebekelerin başarılı bir şekilde uygulanması, destekleyici bir politika gerektirir ve Yenilenebilir enerjinin benimsenmesini teşvik eden düzenleyici çerçeve, şebekeyi teşvik ediyor entegrasyonu sağlar ve paydaşlara adil ücretlendirme sağlar. Bu araştırma tanımlamayı amaçlamaktadır PV tabanlı akıllı şebekelerin konuşlandırılmasını engelleyen politika boşlukları ve düzenleyici zorluklar ve bunların yaygın biçimde benimsenmesini teşvik eden politika reformları için önerilerde bulunun. Bu araştırma, politika ve düzenleyici etkileri ele alarak bir PV tabanlı akıllı şebekelerin ve yenilenebilir enerjinin büyümesini teşvik eden kolaylaştırıcı ortam entegrasyon. Bu tezi yönlendiren motivasyonlar çevresel sürdürülebilirliği kapsamaktadır, enerji güvenliği ve dayanıklılığı, teknolojik gelişmeler, verimli enerji yönetimi, ve politika ve düzenleyici etkiler. Bu araştırma, bu motivasyonları ele alarak Tahmini enerji üretimi için PV tabanlı akıllı şebekelerin geliştirilmesine katkıda bulunmak, Daha yeşil bir dünya için sürdürülebilir, güvenilir ve uygun maliyetli bir enerji yönetim sisteminin teşvik edilmesi gelecek.
Özet (Çeviri)
The successful implementation of PV-based smart grids necessitates a supportive policy and regulatory framework that encourages renewable energy adoption, incentivizes grid integration, and ensures fair compensation for stakeholders. This research aims to identify the policy gaps and regulatory challenges hindering the deployment of PV-based smart grids and propose recommendations for policy reforms that promote their widespread adoption. By addressing the policy and regulatory implications, this research strives to create an enabling environment that fosters the growth of PV-based smart grids and renewable energy integration. the motivations driving this thesis encompass environmental sustainability, energy security and resilience, technological advancements, efficient energy management, and policy and regulatory implications. By addressing these motivations, this research aims to contribute to the advancement of PV-based smart grids for predictive energy generation, fostering a sustainable, reliable, and cost-effective energy management system for a greener future.