Seçilen bir çerçevede statik hesap yöntemleri karşılaştırılması (deplasman yöntemleri)
  1. Tez No: 8819
  2. Yazar: GÜLAY KAYA
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SACİT OĞUZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İnşaat Mühendisliği, Civil Engineering
  7. Yıl: 1989
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Anadolu Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Yapı Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 80
Özet
ÖZET / Yapılan bu çalışmada birinci bölümde, Açı Yönteminde kullanılan uç kuvvetleri, ile uç deplasmanları arasındaki bağıntılar incelenmiştir. İkinci bölümde; bu bağıntılar kullanılarak sistemin açı yöntemi ile hesabına girilmiştir. Üçüncü bölümde; Matris Deplasman Yöntemi için kullanı lan bağıntılar özetlenmiş ve bu bağıntılarla sistem hesap lanmıştır. Son bölümde ise, yöntemler arasında karşılaştırma ya pılmış, sonuç ve önerilerde bulunulmuştur.
Özet (Çeviri)
VI ABSTRACT Purpose of the thesis; - In the first part of this study, relations between end forces and end deflection of each member that are used in the slope deflection method are examined. ^"In: the second part; the system is solved with slope deflection method by using the above expl«ined relations. - In the third part; relations used for matrix desplacement method are summarized, and by using this relations the system is solved. - In the end of, the above explained methods are compared. Results. and some offers are also presented in this part.