Bebek beslenmesi ve bakımında dijital teknoloji kullanımı ile ilgili annelerin tutum ve davranışları
Mothers' attitudes and behaviors regarding the use of digital technology in baby nutrition and care
  1. Tez No: 882394
  2. Yazar: ZEKİYE TEMİZKAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. HATİCE TUBA AKBAYRAM
  4. Tez Türü: Tıpta Uzmanlık
  5. Konular: Aile Hekimliği, Family Medicine
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gaziantep Üniversitesi
  10. Enstitü: Tıp Fakültesi
  11. Ana Bilim Dalı: Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Aile Hekimliği Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 71
Özet
Temizkan Z., Bebek Beslenmesi ve Bakımında Dijital Teknoloji Kullanımı ile İlgili Annelerin Tutum ve Davranışları. Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi, Aile Hekimliği Anabilim Dalı. Tıpta Uzmanlık Tezi. Gaziantep, 2024. Amaç: Bu çalışma annelerin bebek beslenmesi ve bakımında dijital teknolojik cihazları kullanımı ile ilgili tutum ve davranışlarını belirlemek amacıyla yapılmıştır. Gereç ve yöntem: Kesitsel tipteki çalışma 01.02.2023-01.06.2023 tarihleri arasında üç aile sağlığı merkezinde gerçekleştirildi. Çalışmaya katılmaya gönüllü 4 ay- 24 ay arası bebeği olan 256 anne ile yüz yüze görüşülerek anket formu uygulandı. Bulgular: Bebeklerin yaş ortalaması 14,3 ±7,1 aydı. Bebeklerin %60,5'inin günlük olarak televizyon izlediği (%44,1'i
Özet (Çeviri)
Temizkan Z., Attitudes and Behaviors of Mothers Regarding the Use of Digital Technology in Infant Nutrition and Care. Gaziantep University Faculty of Medicine, Department of Family Medicine. Specialization Thesis in Medicine. Gaziantep, 2024. Objective: This study was conducted to determine the attitudes and behaviors of mothers regarding the use of digital technological devices in infant feeding and care. Materials and Methots: The cross-sectional study was conducted in three family health centers between 01.02.2023-01.06.2023. A questionnaire form was applied to 256 mothers who volunteered to participate in the study and who had infants between the ages of 4 months and 24 months by face-to-face interviews. Results: The mean age of the infants was 14.3 ± 7.1 months. It was found that 60.5% of the infants watched television daily (44.1%