Eskişehir ve Bursa'da ticari banka yöneticilerinin yönetsel açıdan özellikleri
- Tez No: 8878
- Danışmanlar: DOÇ.DR. HİKMET SEÇİM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bankacılık, Banking
- Yıl: 1988
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Anadolu Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 68
Özet
ÖZET Bu araştırmada ülkemizin ekonomik yapısında önemli rollere sahip bankaların en küçük birimleri olan şube lerin yöneticileri, yönetsel nitelikleri açısından incelen meye çalışılmıştır. îlk bölümde, genel olarak ticari banka ve şube banka cılığı ile Türk Banka Sistemi tanımlanmaya çalışılmıştır, ikinci bölümde, evrensel açıdan yönetim kavramı ve yönetici niteliklerine yer verilmiştir. Son bölümde ise »yapılan araş tırma ve verilerin değerlemesi yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT In this research I have tired to examine and study the managers of branch offices, the smallest unitsof banks which have iraportent roles^ ±o the economic structure of our country. In the first section commercial and offical banking and Turkish Banking Sistemhave been generaly defined. In the second section the concept“management ”and the quali ties of managers are mentioned; In the last section the evaluation of research data has been done.