Agro-industry in West of Africa: Manufacturing, transformation and supply chain management
Batı Afrika'da tarım endüstrisi: Üretim, dönüşüm ve tedarik zinciri yönetimi
- Tez No: 890840
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. YAVUZ CAGLAR CERCIT
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
- Yıl: 2024
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 72
Özet
Tarım endüstrisi, çiftçilik, tohumlar, tarımsal ekoloji, tarımsal ormancılık ve sürdürülebilir kalkınmayı içeren tarımın değer zincirini kapsar. Bu nedenle, endüstri tarımsal nihai ürünün dönüşümünü, imalatını ve ticaretini içerir. Batı Afrika ülkeleriyle ECOWAS, tarımsal endüstriye ve tropikal havaya göre farklı türde ürünlere sahiptir. Ancak, hijyen, kalite ve güvenlik hakkında bazı ürünlerin ticareti ve ihracatı için bazı yasalar kullanılır, bu nedenle kirlilik Afrika'daki endüstride ve sürdürülebilir kalkınmada ve ürünlerin korunmasında harika bir konudur. Tarım endüstrisinin daha iyi bir değer zinciri ve tarım sektöründeki teknoloji ve üretim süreci ile sulama yönetimi gibi ürün miktarının iyileştirilmesi için bazı zorluklar geliştirilecektir.
Özet (Çeviri)
The agro-industry covers the value chain of agriculture which has got the farming, the seeds, the agroecology, agroforestry and sustainable development. Therefore, the industry involves the transformation manufacturing and trading of agricultural finish product. The ECOWAS with the west African countries has different kind of product relative to the agro-industry and tropical weather. However, some laws are used for the trading and exportation of some products about the hygiene, quality and security that's why the pollution is a great topic in industry in Africa and the sustainable development and the conservation of the products. Some challenges will be developed for a better value chain of agro-industry and the improvement of the amount of product such as the technology in agricultural sector and industry with the manufacturing process and the management of the water irrigation.