Kompleks kontakt uzay formunda bazı eğrilik tensörleri
Some curvature tensors on complex contact space form
- Tez No: 891414
- Danışmanlar: PROF. DR. AYSEL TURGUT VANLI
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2024
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gazi Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Geometri Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 120
Özet
Bu çalışmada kompleks kontakt uzay formu üzerinde W_7 ve W_8-eğrilik tensörleri çalışıldı. Bir kompleks kontakt uzay formu üzerinde W_7 ve W_8-eğriliklerin genel ifadesi elde edildi ve eğrilik özellikleri incelendi. Aynı zamanda bir kompleks kontakt uzay formun W_7-düz, ξ-W_7-düz, GH-W_7-düz, GH-W_7-yarı-simetrik olmadığı gösterildi. Ayrıca W_7 Q=0 ve W_7 (ξ,D)S=0 koşullarını sağlayıp sağlamadığı incelendi. Benzer şekilde W_8-düz, ξ-W_8-düz, GH-W_8-düz, GH-W_8-yarı-simetrik olmadığı gösterildi. Son olarak W_8 Q=0 ve W_8 (ξ,D)S=0 koşullarını sağlayıp sağlamadığı da araştırıldı.
Özet (Çeviri)
In this study, W_7 ve W_8-curvature tensors on a complex contact space form are studied. The general expressions of W_7 and W_8-curvatures on a complex contact space form are obtained and their curvature properties are analyzed. Also, it is shown that there is no W_7-flat, ξ-W_7-flat, GH-W_7-flat, GH-W_7-semisymmetric a complex contact space form. In addition, it is also investigated whether it satisfies the conditions W_7 Q=0 and W_7 (ξ,D)S=0 not. Similarly, it is also shown that there is no W_8-flat, ξ-W_8-flat, GH-W_8-flat, GH-W_8-semisymmetric a complex contact space form. Finally, it is investigated whether it satisfies the conditions W_8 Q=0 and W_8 (ξ,D)S=0 not.