Türkiye'deki lojistik sektörü ve kargo taşımacılığı üzerine bir inceleme
A review on the logistics sector and cargo transportation in Turkey
  1. Tez No: 903119
  2. Yazar: BAYRAM CİHAN GÜVEN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. HAYRİ ABAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ulaşım, Transportation
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Gaziantep Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İktisat Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 66
Özet
Bu çalışmada, Türkiye'deki lojistik sektörüyle birlikte kargo taşımacılığı üzerine inceleme yapılmıştır. Kargo ve lojistiğin tarihsel süreçleriyle birlikte sektöre genel bir bakış yapılmıştır. Araştırmada betimleme yöntemi gözönünde bulundurulmuş, model olarak ise tarama modeli kullanılmıştır. Literatür tarama ile elde edilen veriler yorumlanarak açıklanmıştır. Sektörel olarak sorunlardan bahsedilmiş ve geliştirilmesi gereken yönler gösterilmiştir. Araştırmanın sonucunda tüm bu veriler yorumlanmaya çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
This is possible, the content of the cargo has been examined together with the logistics sector in Turkey. An overview of the sector was made with the rich people of cargo and logistics. The descriptive method was taken into consideration in the research and the scanning model was used as a model. The data obtained through literature review are interpreted and stated. Sectoral problems were mentioned and aspects that needed improvement were highlighted. As a result of the research, all these data begin to be interpreted.