Hayat rehberi Kur'an' adlı konulu tefsirin tefsir usulü bakımından incelenmesi
Commentary called Life Guide Kuran investigation in terms of tafir procedure
- Tez No: 916619
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ADEM ERGÜL
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Din, Religion
- Yıl: 2024
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Bilim Dalı: Temel İslam Bilimleri Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 127
Özet
Diyanet İşleri Başkanlığının, toplumu din konusunda aydınlatma görevi gereğince ve İslam'ın, insanlığın yolunu ve ufkunu aydınlatan ilkelerinin yeryüzünün her köşesine ulaşması amacını güderek Türkiye genelindeki tefsir hocalarının katkıları ile yayına hazırladığı“Hayat Rehberi Kur'an”adlı konulu tefsirinin tanıtımını ve tefsir yöntemini akademik bir çalışma düzeyinde ortaya koymaya çalışmak bu araştırmanın en önemli hedefidir. Ayrıca konulu tefsir olarak öncelikle ülkemizde ve ilim dünyasında yapılan çalışmaları da tespit etmek hedeflerimiz arasında yer alacaktır.
Özet (Çeviri)
In accordance with the duty of enlightening the society on religion, the Presidency of Religious Affairs, with the aim of reaching all corners of the world with the principles of Islam that illuminates the path and horizon of humanity, introduced the tafsir of the“Life Guide Qur'an”, which was prepared for publication with the contributions of tafsir teachers throughout Turkey. It is the most important goal of this research to try to reveal it at a working level. In addition, it will be among our goals to determine the studies carried out in our country and in the world of science as the subject tafsir.