Contribution of optical fibers and modern techniques to improve teaching across the internet during the corona Covid-19 pandemic
Optik fiberlerin ve modernin katkıları internet üzerinde öğretimi geliştirme teknikleri corona Covid-19 pandemisi sırasında
  1. Tez No: 940185
  2. Yazar: SUFYAN AHMED ABDULLAH ALBAYATI
  3. Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDULLAHİ ABDU IBRAHIM
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilim ve Teknoloji, Science and Technology
  7. Yıl: 2024
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
  10. Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilişim Teknolojileri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilişim Teknolojileri Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 116
Özet
İnternet hizmeti günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş, gerekliliğini dünya çapında evler, kurumlar ve kuruluşlar. Teknolojik gelişmelerle birlikte gelişmeler, artan talep ve artan sayıda internet kullanıcısı, geleneksel bakır tellerin gelişen ihtiyaçları karşılamada yetersiz kaldığı kanıtlanmıştır. İnternetin ilerlemesi Birinci nesilden beşinci nesile kadar teknoloji, uyum sağlama ve sürdürme zorunluluğunun altını çiziyor Gelişmiş ülkelerle aynı hızda. Bu taleplere yanıt olarak optik fiberler ortaya çıktı. Milyonlarca kullanıcı için gerekli olan yüksek hızlı veri iletimini sağlayan önemli bir çözüm küresel olarak. Bu, çoğunlukla aşan önemli veri hacimleri göz önüne alındığında özellikle önemlidir. yüzlerce gigabayt. Fiber To The Home ile optik fiberler çok çeşitli uygulamalara sahiptir (FTTH), internet hizmetlerinin verimli bir şekilde aktarılması için özel bir kanal olarak öne çıkıyor şirketlerden evlere ve işyerlerine kadar. Ayrıca optik fiberler önemli bir rol oynamaktadır. Denizaltı ve kara kablolarının konuşlandırılması, küresel bağlantının güçlendirilmesi Dünya Çapında Ağ (WWW). Bu yalnızca kesintisiz veri akışını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda Ülkeleri birbirine bağlayan ve sağlamlığı kolaylaştıran Fiber To The Home gibi kritik uygulamalar dünya çapında internet hizmetleri. Fiber optiklere geçiş şu bağlamda zorunludur: Beşinci neslin giderek yaygınlaşmasıyla birlikte gelişen internet teknolojisi. Bu geçiş, araçların, medyanın ve yüksek hızlı iletim hatlarının benimsenmesini gerektiriyor modern internet kullanımının taleplerini karşılayabilecek kapasitededir. Optik fiberler, kapasiteleri ile yüksek hızlı veri akışı için bu senaryoda önemli bir kolaylaştırıcı olarak ortaya çıkıyor. Sonuç olarak, Optik fiberlerin kullanımı, yüksek teknolojiye yönelik artan talebin karşılanmasında etkili olmaktadır. vii hızlı ve güvenilir internet hizmetleri. FTTH uygulamalarından küresel kuruluşuna Denizaltı ve karasal kablolar aracılığıyla bağlantı, optik fiberler merkezi bir rol oynamaktadır. Dijital çağın gelişen ihtiyaçlarını karşılıyoruz.
Özet (Çeviri)
Internet service has become an indispensable aspect of daily life, extending its necessity to homes, institutions, and organizations worldwide. With the surge in technological advancements, increased demand, and a growing number of internet users, traditional copper wires have proven inadequate to meet the evolving needs. The progression of internet technology from the first to the fifth generation underscores the imperative to adapt and keep pace with developed nations. In response to these demands, optical fibers have emerged as a pivotal solution, providing high-speed data transmission essential for millions of users globally. This is particularly crucial given the substantial data volumes, often exceeding hundreds of gigabytes. Optical fibers find diverse applications, with Fiber To The Home (FTTH) standing out as a specialized conduit for efficiently transferring internet services from companies to homes and workplaces. Moreover, optical fibers play a pivotal role in the deployment of submarine and terrestrial cables, fostering global connectivity through the World Wide Web (WWW). This not only ensures seamless data flow but also supports critical applications such as Fiber To The Home, connecting nations and facilitating robust internet services worldwide. The shift towards optical fibers is imperative in the context of evolving internet technology, with the fifth generation becoming increasingly prevalent. This transition demands the adoption of means, media, and high-speed transmission lines capable of handling the demands of modern internet usage. Optical fibers, with their capacity for high-speed data flow, emerge as a key enabler in this scenario. In conclusion, the utilization of optical fibers is instrumental in addressing the escalating demands for high- vii speed and reliable internet services. From FTTH applications to the establishment of global connectivity through submarine and terrestrial cables, optical fibers play a central role in meeting the evolving needs of the digital age.