Hone encryption and generative deep learning model for enhancement of smart card security
Hone şifreleme ve üretici derin geliştirilmesi için öğrenme modeli akıllı kart güvenliği
- Tez No: 940355
- Danışmanlar: DR. ÖĞR. ÜYESİ ABDULLAHİ ABDU IBRAHIM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2024
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Altınbaş Üniversitesi
- Enstitü: Lisansüstü Eğitim Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilişim Teknolojileri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 89
Özet
Zaman zaman haberlerde bir güvenlik ihlali ya da tanınmış bir şirkete yapılan saldırı hakkında okuyoruz. şirket. Bu sıradan bir haber gibi görünse de ciddi kaygılar uyandırıyor. vatandaşların mahremiyetini, paralarını ve projelerinin ve işlerinin yönetimini içerir. Bu çalışmada honey şifreleme planlayıcısının bir incelemesini sunuyoruz. Geriye iki önemli alan kaldı Honey Encryption, kaba kuvvete karşı esneklik sağlayan bir şifreleme sistemidir sade ve makul metinler sağlayarak saldırılar gerçekleştirin. Ancak her anahtar bir şifreyi çözmek için kullanıldığı için mesaj geçersiz, yeterince kesin ve ikna edici bir mesaj tuzağı oluşturmak zor Saldırganın mesajı orijinal haliyle aldığını düşünmesini sağlamak için kandırmak. İkinci sorun, meşru bir kullanıcının yanlışlıkla yanlış anahtarı girebileceği yazım hatası sorunudur ve bunu meşru, sahte bir düz metin olarak görün. Kusursuz, daha tatmin edici gizlenmiş taktikler izinsiz giren kişinin orijinal mesajı anlamasını engellemeye yetecek kadar şey hedefliyoruz başarmak. Mesajları ve şifreleri iyi ve zor bir şekilde korumak için yeni bir yöntem önerdik kaba kuvvet yöntemi de dahil olmak üzere olası tüm saldırı vektörlerini kırıp almak ve ardından veriler, genel gizli anahtara sahip bir görüntüde gizlenir. Ayrıca yeni güvenliğe ihtiyacımız vardı çünkü saldırganlar her zaman sistemlere saldırmanın yeni yollarını arıyorlar.
Özet (Çeviri)
Occasionally, we read in the news about a security breach or attack on a well-known company. While this may seem like ordinary news, it raises serious concerns since it involves citizens' privacy, their money, and the management of their projects and businesses. We provide a review of the honey encryption planner in this work. With two key areas left open, Honey Encryption is an encryption system that provides flexibility against brute-force attacks by providing plain, reasonable text. However, because each key used to decrypt a message is invalid, it is difficult to create a convincing message trap that is precise enough to trick the attacker into thinking they have the message in its original form. The second issue is the typo problem, where a legitimate user may mistakenly enter the incorrect key and see it as a legitimate fake plain text. More satisfying disguised tactics that are flawless enough to keep a trespasser from understanding the original message are what we aim to achieve. We suggested a new method to protect messages and passwords well and difficult to break and take all the possible attack vectors, including the brute-force method, and then the data is hidden in an image with a public secret key. We also needed new security techniques because attackers are always looking for new ways to attack the systems.