Yönetici eğitiminde seminer yöntemi, eğitim hizmeti veren kuruluşlar ve yöneticilere yönelik seminer faaliyetlerine ilişkin bir araştırma
The Method of seminar in the education of directors, the research on the institutions which give the education and the activities of a seminar to the directors
- Tez No: 101557
- Danışmanlar: PROF.DR. MEHMET ŞAHİN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: İşletme, Business Administration
- Yıl: 2001
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Anadolu Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Sayfa Sayısı: 240
Özet
YÜKSEK LİSANS TEZ OZU YÖNETİCİ EĞİTİMİNDE SEMİNER YÖNTEMİ, EĞİTİM HİZMETİ VEREN KURULUŞLAR VE YÖNETİCİLERE YÖNELİK SEMİNER FAALİYETLERİNE İLİŞKİN BİR ARAŞTIRMA Hakan Özer MEHAN İşletme Ana Bitim Dalı Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Mayıs 2001 Danışman: Prof. Dr. Mehmet ŞAHİN İşletmelerin yönetici ve diğer personelin eğitiminde yararlandığı kaynaklardan biride bu amaçla kurulan eğitim hizmeti veren kuruluşlardır. Türkiye'de işletmelerin artan talebi karşısında, bu kuruluşlarında giderek arttığı görülmektedir. Eğitim hizmeti veren kuruluşların faaliyetlerinden biride seminerlerdir. Seminerler işletmelerin yönetici eğitiminde en çok yararlandığı yöntemlerden biridir. Bu çalışmada eğitim hizmeti veren kuruluşlar ve yöneticilere yönelik seminer faaliyetlerine ilişkin mevcut durum incelenmiş ve sistemin aksayan yönleri belirtilmiştir.
Özet (Çeviri)
Ill ABSTRACT THE METHOD OF SEMINAR IN THE EDUCATION OF DIRECTORS, THE RESEARCH ON THE INSTITUTIONS WHICH GIVE THE EDUCATION AND THE ACTIVITIES OF A SEMINAR TO THE DIRECTORS The sources, which the companies use to educate the directors and other colleagues, are the institutions which is held for this aim. Their number is increasing because of the needs of companies in Turkey. Öne of the activities of the institutions which deal with education is the seminar. It is one öf the mostly used methods that companies use to educate directors. In this study, the situation of the institutions and the activities of seminars which educate directors are concerned in the present time and the handicaps faced are concluded.