Perşembe yarımadasının arazi kullanımı
Land utilisation of Perşembe
  1. Tez No: 122824
  2. Yazar: MEHMET HALUK YAZAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SEDAT AVCI
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Coğrafya, Geography
  7. Yıl: 2002
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Coğrafya Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 81
Özet
ÖZ PERŞEMBE YARIMADASININ ARAZİ KULLANIMI Bu araştırmanın amacı Bolaman Çayı ile Melet Irmağı arasındaki Perşembe Yarımadasının arazi kullanımını incelemektir ve aynı zamanda çevre kirlenmesine neden olan faktörler incelenmektedir. Araştırılan alan, kuzeyde Karadeniz, güneyde Canik Dağlan ile çevrilidir. Bu incelemede, araştırma alanının iklimi, doğal bitki örtüsü, nüfusu ve bölgenin sanayi gelişimi araştırılmaktadır. ABSTRACT Land Utilisation Of Perşembe Peninsula The purpose of this research is to study Land Utilisation of the Perşembe Peninsula and nearly region which is situated between Bolaman Stream and Melet River. And also the factors effecting environmental pollution were investigated. Black Sea at the north and Canik Mountains at South. In this Study the climate, natural vegetation, population and industrialization of the location have been investigated. in
Özet (Çeviri)