Sağlık Meslek Yüksekokulu 1. ve 2.sınıf öğrencilerinin AIDS konusundaki bilgi düzeylerinin karşılaştırılması
Comparision between knowledge levels of the students of 1.st. 2nd classes of health services trasning colleges about AIDS
  1. Tez No: 138408
  2. Yazar: FATMA SABIR (KARASU)
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. KAMERYA BABADAĞ, DOÇ. DR. NECMİYE SABUNCU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hemşirelik, Nursing
  7. Yıl: 1996
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Hemşirelik Esasları Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 141
Özet
110 ÖZET Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu 1 ve 2. sınıf öğrencileri nin AİDS hakkındaki bilgi düzeylerinin karşılaştırılması Bu çalışma t. Ü. Şişli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu, İ. Ü. Bakırköy Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve M.Ü.Zeynep Kamil Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulunda öğrenimlerini sürdüren toplam 207 öğrenciyi kapsamaktadır. Araştırma sonuçlarından elde edilen demografik özellikler sayı sal değerler ve diğer veriler yerli ve yabancı araştırmalardan oluşan diğer çalışmalar ile karşılaştırılmıştır. Elde edilen sonuçlar ile literatür bilgiler ve diğer araştırma sonuçları arasında genel anlamda benzerlikler saptanmış olup konuya ayrı lan ders saatlerinin artırılmasına hastalığın etik boyutunun benimsetilmesi- ne ilişkin önerilerde bulunmuştur.
Özet (Çeviri)
Ill SUMMARY Comparison between knowledge levels of the students of 1st and 2nd Classes of Health Services Training Colleges about AIDS. This work includes 207 students in total studying at Î.Ü.Şişli Health Services Training College, î.ü. Bakırköy Helath Services Training College and M.Ü.Zeynep Kamil Health Services Training College. Demographic characterisctics, numerical values and other data obtained from the research results were compared with other works constituted by foreign and domestic researches. Having fixed some similarities in general terms between the results obtained and literature information and other research results, offerings were made concerning increasing the course hours for this issue and appopriating the clinical dimension of the disease.