Dağlık Karabağ problemi doğrultusunda Azerbaycan'da 'kaçkın' göçünün doğurduğu sosyal, ekonomik ve kültürel problemler
The effects of forced migration problem in Azerbaijan's social , cultural and economic life in the frame of the problem Nagorni Karabakh
  1. Tez No: 158582
  2. Yazar: VÜGAR HATEMOV
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. FİLİZ BALOĞLU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sosyoloji, Sociology
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sosyal Yapı - Sosyal Değişme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 191
Özet
ÖZ Günümüzde“Kaçkın”göçü, bir problem olarak dünya kamuoyunu ciddi bir şekilde meşgul etmektedir. Bu doğrultuda, Azerbaycan da bu problemi çok yoğun bir şekilde yaşayan sorunlu bölgelerden biridir ki, yapmış olduğumuz bu çalışma tamamen bu problemi irdelemektedir. Bu problem kendi yaşam tarzımızı da yoğun bir şekilde etkilemiş ve bizi problemin sosyal, kültürel ve ekonomik alanda yarattığı olumsuzlukları önlemek için yoğun çaba sarf etmeye yönlendirmiştir. Buna binaen bu konu tarafımızca araştırılmış ve“Dağlık Karabağ Problemi doğrultusunda Azerbaycan'da ”Kaçkın“ Göçünün Doğurduğu Sosyal, Ekonomik ve Kültürel Problemler”adlı tez konusu yazılmıştır. ABSTRACT“Forced migration”problem is one of the major problems which takes an important place in world's public opinion. Azerbaijan is one of the countries that has been faced this problem for many years and this problem has been deeply affected Azerbaijan's social, cultural and economic life. This thesis, named“The effects of Forced Migration problem in Azerbaijan's social, cultural and economic life in the frame of The Problem of Nagorni Karabakh”, is aimed to evaluate this problem in many aspects. m
Özet (Çeviri)