WEB yayımcılığında görsellik bağlamında grafik öğelerinin kullanımı ve tasarım araçları
The usage of graphicsal elements in WEB publishing in order to the visual context and design tools
  1. Tez No: 158739
  2. Yazar: AHMET KADRİ KURŞUN
  3. Danışmanlar: PROF.DR. AHMET LÜTFİ ORKAN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İletişim Bilimleri, Communication Sciences
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İletişim Bilimleri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Bilişim Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 138
Özet
GENEL BİLGİLER İsim ve Soyadı Anabilim Dalı Programı Tez Danışmanı Tez Türü ve Tarihi Anahtar Kelimeler : Ahmet Kadri KURŞUN : İletişim Bilimleri : Bilişim : Prof. Dr. Ahmet Lütfi Orkan : Yüksek Lisans - Mayıs 2005 : İnternet, Web tasarımı, Web yayımcılığı, Görsel elemanlar, Renkler ve anlamlan ÖZET WEB YAYIMCILIĞINDA GÖRSELLİK BAĞLAMINDA GRAFİK ÖĞELERİNİN KULLANIMI VE TASARIM ARAÇLARI İnternet'in hayatımıza girmesiyle birlikte yeni bir alan olarak ortaya çıkan, Web yayımcılığının, görsel tasarım boyutunda kullanılan grafik öğelerin kullanıcılar üzerindeki etkinliğinin araştırıldığı bu çalışmada, Web üzerindeki grafik öğelerin uygun şekilde ve optimum performansta kullanılması için gerekli tasarım bilgisi ve yazılım teknolojisi ele alınmış, görsel öğelerin ziyaretçiler üzerinde bıraktığı izlenimlerden yola çıkılarak günümüz Web yayımcılığına bir bakış açısı getirilmeye çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)
GENERAL KNOWLEDGE Name and Surname Field Programme Supervisor Degree Awarded and Date Keywords : Ahmet Kadri KURŞUN : Communication Sciences : Informatics : Proffessor Ahmet Lütfi Orkan : Master - May 2005 : Web design, Web publishing, Visual elements, Meaning of colors, Internet ABSTRACT THE USAGE OF GRAPHICSAL ELEMENTS IN WEB PUBLISHING IN ORDER TO THE VISUAL CONTEXT AND DESIGN TOOLS Web publishing is recently field by development of Internet In this study, the effects of graphical elements -visual design dimension of Web publishing- on Web users is analyzed. By the study, particularly it's emphasized on necessary design knowledge and software technology to the right usage and optimal performance of graphical elements in Web page. A new perspective is try to find out on Web publishing by examining the impressions of graphical elements on users.