Marmara bölgesinde orkinos balıklarının avcılığı ve değerlendirilmesi
- Tez No: 15990
- Danışmanlar: DOÇ. DR. HİKMET HOŞSUCU
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Su Ürünleri, Aquatic Products
- Yıl: 1991
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Ege Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Su Ürünleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 42
Özet
Bu çalışma Marmara Bölgesi 'nde orkinos balığı avcılık yöntemleri ve değerlendirilmesi konusunda yapılmıştır. Elde edilen bilgiler aktif olarak yapılan avcılık yöntem ve tekniklerini ortaya çıkarmıştır. Tespit edilen avcılık yöntemleri şunlardır; - Gırgır ağları ile orkinos avcılığı - Paraketa ile orkinos avcılığı - Olta ile orkinos avcılığı - Ağ dalyanlar ile orkinos avcılığı - Uzatma ağları ile orkinos avcılığı. ABSTRACT This study is about the fishing methods of tunny fish and valu ation in the region of Marmara. The knowledges of obtain has brought to light are made active the fishing of methods and techniques. These are methods of fishing; - The fishing of tunny fish by Purse Seine, - The fishing of tunny fish by Wair, - The fish of tunny fish by longline, - The fishing of tunny fish by Pole and Line - The fishing of tunny fish by Gill-net.
Özet (Çeviri)