The evaluation of communication and customer relations training program at Tepe Defense and Security systems
Tepe Savunma Güvenlik Sistemlerinde uygulanan iletişim ve müşteri ilişkileri eğitimi programının değerlendirilmesi
- Tez No: 161125
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ERCAN KİRAZ
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
- Yıl: 2005
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Orta Doğu Teknik Üniversitesi
- Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Eğitim Bilimleri Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 145
Özet
ÖZ TEPE SAVUNMA GÜVENLİK SİSTEMLERİNDE UYGULANAN İLETİŞİM VE MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ EĞİTİMİ PROGRAMININ DEĞERLENDİRİLMESİ Dönmez, Ayça Yüksek Lisans Tezi, Eğitim Bilimleri Bölümü Tez Yöneticisi: Assoc. Dr. Ercan Kiraz Ocak 2004, 131 pages Bu çalışmanın amacı Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri'nde verilen iletişim ve Müşteri İlişkileri Eğitim Programım güvenlik görevlilerinin öğrenme düzeyleri, eğitim programına karşı tepkileri, şirketi olumlu yönde etkileyecek davranış değişiklikleri açısından değerlendirmektir. Ankara Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri'nde çalışan ve tesadüfi olarak seçilmiş 204 güvenlik görevlisine bir anket ve iki örnek olay çalışması yaptırılmıştır. Toplanan veriler frekans, yüzde, aritmetik ortalama, ve standart sapma gibi betimleyici istatistikler ile t-testi kullanılarak çözümlenmiştir.
Özet (Çeviri)
ABSTRACT THE EVALUATION OF COMMUNICATION AND CUSTOMER RELATIONS TRAINING PROGRAM AT TEPE DEFENCE AND SECURITY SYSTEMS Dönmez, Ayça M. S., Department of Educational Sciences Supervisor: Assoc. Dr. Ercan Kiraz January 2005, 131 pages The purpose of this study is to evaluate Communication and Customer Relations Training Program at Tepe Defense and Security Systems. The study also aims at exploring the learning level of the security staff, measuring the staffs reaction to the training program, finding out behavioral changes of the security staff which may positively affect the company. The instruments, an evaluation scale and two different case studies, were administered to 204 randomly selected security staff who have been working at Tepe Security in Ankara. Data was analyzed both qualitatively and quantitatively such as interviews, observation notes, frequencies, percentages, means, standard deviations, and the t test. IV