Bir işletmedeki akış tipi bir işe ait çizelgeleme probleminin çözülmesi ve sonuçlarının değerlendirilmesi
Evaluate the results of a state table of a flow type work own scheduling problem in a business
- Tez No: 168023
- Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. HARUN REŞİT YAZGAN
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
- Yıl: 2005
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Sakarya Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 85
Özet
ÖZET Anahtar Kelimeler : Sıralama, Çizelgeleme, Lekin-Sheduling Hayatımızda önemli yere sahip olan üretimle oluşan ürünler ihtiyaçlarımızı gidermek için bir araç niteliğindedir. Ancak üretimin nasıl ve hangi aşamalardan geçtiğinin bilinmesi üretime olan güvenirliliği daha da artırır. Ürünler elimize ulaşıncaya kadar birçok yollardan ve bir zaman boyutunda geçer. Buna göre üretimin optimal bir zamanda ve yolda gerçekleşmesi, günlük yaşamımızda önemli olmadığını düşünsek bile bizi etkilediğini sonradan farkına varırız. Buna göre, bu şekildeki düşünceden yola çıkarak her yönüyle optimal bir üretimin nasıl olması gerektiğine dair yapılan çalışmalar teknik olarak incelemelerden oluşmaktadır. Bu çalışmada da LekinScheduling programıyla yapılan Pako Mobilya ve Tekstil Ltd. Şti.'nde örnek bir üretimin optimal sonuçları değerlendirilmiştir. vıı
Özet (Çeviri)
EVALUATE THE RESULTS OF A STATE TABLE OF A FLOW TYPE WORK OWN SCHEDULING PROBLEM İN A BUSINESS SUMMARY Keys words: Sequencing, Scheduling, Lekin-Scheduling The products those are more important in our life, are a quality to remove our need. But, the production is known that how and which ranks pass, increase production's reliability more. Until the products reach to us, it passes away than a lot of way and at a time's dimension. Accordingly, even we think that isn't important in our life that production occurs at an optimum time and a way, we notice subsequently that it influence to us. Accordingly, it gets up speed than this thought, works what is done with every direction production how is necessary, they take form as technical study. At this study, result's production optimum is put to use with Lekin-Scheduling Program in Pako Furniture and Textile Company.