Sıcak şerit haddehanesi, kaba hadde çıkış apronuna slabın çarpması sonucunda oluşan gerilmelerin sonlu elemanlar metodu kullanılarak tespiti ve apronun dayanımının arttırılması
Impact analyses and modification with finite elemet method on apron geometry
- Tez No: 170389
 - Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. ZAFER ŞENALP
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Ziraat, Agriculture
 - Yıl: 2005
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü
 - Enstitü: Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü
 - Sayfa Sayısı: 92
Özet
ÖZET Bu çalışmada üç boyutlu sonlu elemanlar modeli kullanılarak sfefoijjjjj demir malzemenin darbe ve statik yükleme analizi ve simülasyonlan yapılmıştır. Bu analizler 1.5 m/s hızla giden slabın, sabit bir aprona çarpması sonucu oluşan gerilmeleri tespit etmek amacı ile yapılmıştır. Katı model oluşturulurken Solid Edge 15 Paket programı, nümerik yapısal analizlerde ise Linear-Explicit method LS- DYNA ve Linear-Implicit ANSYS-Workbench paket programlan kullanılmıştır.
Özet (Çeviri)
V \ SUMMARY In this thesis; impact and static analyses and simulation were performed using method of three dimension finite element analyses for ductile cast iron materials. Slap is crashed to the rigid apron with 1.5 m/s velocity. Stresses on the apron are calculated. Solid Edge 15 software is used for solid model creating. LS-DYNA software is used for Linear-Explicit (impact) analysis. ANSYS- Workbench software is used for Linear-Implicit analysis.