Lineer olmayan bir singüler integral denklem sisteminin çözümü
Solution of nonlinear a singular integral equation system
- Tez No: 183805
- Danışmanlar: PROF.DR. MEHMET ÇAĞLIYAN
- Tez Türü: Doktora
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 2006
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Uludağ Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 55
Özet
iÖZETÇalışma iki bölümden ibarettir. Birinci bölüm temel bilgilere ayrılmıştır. Bu bölümdeMetrik Uzaylar, Normlu Uzaylar, Banach sabit nokta ve Schauder prensipleri ile ilgili temelbilgiler verilmiştir.İkinci bölümde ise lineer olmayanw( z ) = f1 (z , w(z ), h(z ), TG g1 (., w(.), h(.)))(z )h( z ) = f 2 ( z , w( z ), h( z ), â G g 2 (., w(.), h(.)))( z )vew( z ) = f1 ( z , w( z ), h( z ), TG g1 (., w(.), h(.))(z ), â G g1 (., w(.), h(.))( z ))h( z ) = f 2 ( z , w( z ), h( z ), TG g 2 (., w(.), h(.))( z ), â G g 2 (., w(.), h(.))(z ))singüler integral denklem sistemlerinin çözümünün varlığı tekliği ve bu çözümün nasılbulunacağı konusu araştırıldı. Buradag (ζ )1TG g = â â«â« dξdÎ·Ï G ζ âzg (ζ )1Ï â«â« (ζ â z )dξdη , ζ = ξ + iηâG g = â 2Gdir.
Özet (Çeviri)
iiABSTRACTThe thesis is consists of two parts.The first part includes the basic knowledge. In thispart, basic knowledges related to Metric Spaces, normed spaces, the principles of Banachfixed point and Schauder theorem given.In the second part, the existence, uniqueness and how can be obtained of the solutionof the nonlinear, singular systems of integral equationsw( z ) = f1 (z , w(z ), h(z ), TG g1 (., w(.), h(.)))(z )h( z ) = f 2 ( z , w( z ), h( z ), â G g 2 (., w(.), h(.)))( z )andw( z ) = f1 ( z , w( z ), h( z ), TG g1 (., w(.), h(.))(z ), â G g1 (., w(.), h(.))( z ))h( z ) = f 2 ( z , w( z ), h( z ), TG g 2 (., w(.), h(.))( z ), â G g 2 (., w(.), h(.))(z ))are examined, whereg (ζ )1TG g = â â«â« dξdÎ·Ï G ζ âzg (ζ )1Ï â«â« (ζ â z )dξdη , ζ = ξ + iηâG g = â 2G