Türkiye'de savaş muhabirlerinin çalışma ortamları
Working conditions of war journalist in Turkey
  1. Tez No: 186984
  2. Yazar: ALİ KOÇAK
  3. Danışmanlar: PROF.DR. HALUK GERAY
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Ekonomi, Radyo-Televizyon, Economics, Radio and Television
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ankara Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Radyo Televizyon ve Sinema Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 124
Özet
Bu tez, Türkiye'de savaş muhabirlerinin belirli bir zaman kesiti içindekoşullarındaki değişiklik ve gelinen noktanın tespitine yönelik bir çalışmadır.Bu çerçevede tez, Dünya'da ve Türkiye'de savaş muhabirliğinin ortaya çıkışıve geçirdiği değişimlern anlatıldığı ilk bölüm ve Türkiye'de savaşmuhabirlerinin yaptıkları işi nasıl algıladıklarını ortaya koymayı hedefleyengörüşmelerin yapıldığı ikinci bölümden oluşmaktadır.Çalışmanın sonuç bölümünde ise, durum tespitine ilişkin elde edilen verilerdeğerlendirilmiştir.
Özet (Çeviri)
The Thesis aims at examine the evolution of war journalism and actualcondition of Turkish war journalist.In the case, it is composed of two main parts; The first part covers theevolution of war journalism in the World and Turkey.Whereas, the second part is abouth how Turkish journalist conceptualise theirworking conditions.