Kırşehir ili ortaöğretim öğrencilerinin genel sağlık sorunlarının belirlenmesi
Determination general health problems of high school students in Kırşehir
  1. Tez No: 194340
  2. Yazar: SİBEL KÜÇÜK
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. MERAL BAYAT
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Hemşirelik, Nursing
  7. Yıl: 2005
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Erciyes Üniversitesi
  10. Enstitü: Sağlık Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Hemşirelik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 93
Özet
VKIRŞEH R L ORTAÖĞRET M ÖĞRENC LER N N GENEL SAĞLIKSORUNLARININ BEL RLENMESÖZETBu çalışma Kırşehir il merkezinde ortaöğretim kurumlarına devam eden öğrencilerin genelsağlık sorunlarının belirlenmesi amacıyla tanımlayıcı olarak yapılmıştır.Araştırmanın örneklemini Kırşehir belediye sınırları içerisindeki 13 ortaöğretim kurumundaöğrenim gören 7065 öğrenci içinden rastgele örnekleme yöntemiyle seçilen 946 öğrencioluşturmuştur. 15 Ekim 2004-15 Ocak 2005 tarihleri arasında araştırmacı tarafındanhazırlanan anket formu ve GSA-12 formu ile veriler toplanmıştır.
Özet (Çeviri)
VIDETERMINATION GENERAL HEALTH PROBLEMS OF HIGH SCHOOLSTUDENTS IN KIRŞEH RABSTRACTThis study has been done to determine general health problems of high school students inKırşehir, as descriptive.946 students who were chosen by randomized sample methods between 7065 studentsstudying at 13 high education institutions in Kırşehir municipality bounders wereconstituted to the sample. Data was collected between 15 October 2004 and 15 January2005 with a questionnaire prepared by the researcher and GHQ-12 form.