Kırklareli İli Milli Eğitim Müdürlüğü'nde çalışanların memnuniyet düzeyi
The gladness rate of the workers who works for the manegement of national education in Kirklareli
  1. Tez No: 206836
  2. Yazar: OZAN DEMİRALP
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. VİLDAN ONUR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2006
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Trakya Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Eğitim Bilimleri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 101
Özet
Bu arastırma Kırklareli Milli Egitim Müdürlügü personelinin çalısan memnuniyeti derecesini bulma amacındadır. Bu amaçla veri toplama aracı olarak Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı Mükemmellik Modelinde kullanılan kriterlerden yararlanılarak, arastırmacı tarafından gelistirilen ölçek formu resmi yazı ile Müdürlük personeline ulastırılmıs, gerekli yorumlamalar bu dogrultuda olusturulmustur. Arastırmanın çıkıs noktası Milli Egitim Bakanlıgı'na baglı okul ve Kurumlarda uygulanmakta olan Toplam Kalite Yönetimi Felsefesi içerisinde çalısan memnuniyetine etki eden faktörler ısıgında çalısan memnuniyet derecesinin bulunmasıdır. Bir anlamda bu arastırma Kırklareli Milli Egitim Müdürlügü'nün özdegerlendirme sürecinde çalısan memnuniyetinin ayrıntılı olarak ortaya konulması olarak görülebilir. Çalısma sırasında personelin cinsiyetinin, görevinin, hizmet yılının ve görev yaptıgı yerlesim yerinin, çalısan memnuniyetine etki eden faktörler ile anlamlı bir fark ortaya koyup koymadıgına bakılmıstır.
Özet (Çeviri)
This reseach aims to find the degree of gladness of the National Education Directors of Kırklareli?s staff. Fort his aim,EFQM ,WHCH S USED Perfection Model as a data collecting instrsment,is used. Measurement form which developed by the researcher, is given to The Directorship with a legal letter and necessary comments are constituted by this way. The fonsdation point of this resarch is based on finding effects on the gladness of the staff who woks with the Philosophy of Total Quality Management in schools and instititstions under The Ministry of National Education. In addittion to this; this resarch can be seen as a detailed investigation,according to the self-esalsation process of The National Education Directors of Kırklareli. n this research; the effects of this gladness; the gender,the duty,the year of service and the location of work,of workers are examined.