Kasko sigortasının incelenmesi ve Türkiye'de kasko sigortası hasar uygulamalarının değerlendirilmesi.
Examining the automobile insurance and reviewing the procedure at the losses of automobile insurance in Turkey.
  1. Tez No: 209273
  2. Yazar: LEVENT GÜLBİTTİ
  3. Danışmanlar: PROF.DR. MÜNEVVER ÇETİN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Sigortacılık, Insurance
  7. Yıl: 2007
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Marmara Üniversitesi
  10. Enstitü: Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sigortacılık Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 106
Özet
?Kasko Sigortasının ncelenmesi ve Türkiye'de Kasko Sigortası Hasar Uygulamalarının Degerlendirilmesi? adlı bu tezde amaç; kasko sigortası hasarlarında karsılasılan problemleri ortaya koymak ve bu problemleri ortadan kaldırmak için çözüm önerileri getirmektir. Bu amaçla tez çalısmasında öncelikle sigorta hakkında genel bilgiler verilmis ve hasar konusuna deginilmistir. Daha sonra kasko sigortası ayrıntılı bir sekilde incelenip kasko sigortası hasar uygulamaları ele alınmıstır. Uygulamada yürütülen islemler açıklanarak olumlu ve olumsuz durumlar tespit edilmistir. Tezimiz hasar uygulamalarının yeniden gözden geçirilmesine yönelik tavsiyelerle sonlandırılmıstır.
Özet (Çeviri)
?Examining The Automobile Insurance and Reviewing The Procedure at The Losses of Automobile Insurance in Turkey? is the name of this thesis, and main aim of this thesis is expalain and determine the causes of the problems about the automobile insurance losses. The target is to put forward the problems faced during automobile insurances losses. With this purpose at the study of thesis first general informations about insurance has been given and the subject of loss has been mentioned. Then automobile insurance has been examined in a detailed way and automobile insurance applications have been reviewed. By explaning the procedures applied in application, positive and negative pozitions have been fixed. Our thesis has been ended with the recommendations about revisions of losses.