Spor salonlarının havalandırma açısından değerlendirilmesi
Evaluation of sports hall in case of ventilation
  1. Tez No: 209610
  2. Yazar: AYHAN DOĞAN
  3. Danışmanlar: Y.DOÇ.DR. YAHYA DOĞAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2007
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İnönü Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 112
Özet
Bu arastırmada, spor salonlarında, sporcunun ve seyircinin sağlıklı bir ortamda spor yapmasını ve seyretmesini sağlayacak uygun havalandırma sisteminin nasıl olması gerektiği arastırılmıstır. Sonuç olarak, bir spor salonunda havalandırma sisteminin nasıl ve havalandırma sistemi seçim kriterlerinin neler olması gerektiği ortaya konulmustur. Ayrıca spor salonlarında yetersiz havalandırmanın seyirci ve sporcu sağlığına, sporcunun verimine olan olumsuz etkileri incelenmistir.
Özet (Çeviri)
?n this thesis, the question of: ?How the appropriate ventilation system to provide a healthy condition for sportsmen and spectators at sports halls must be? is researched. Consequently, how the ventilation system of a sports hall should be and determination factors for ventilation systems are emphasized. Also negative effects of insufficent ventilation at sports hall on sportsmen and spectators health and efficiency of sportsmen.