Tekirdağ ili Çorlu ilçesi özel zafer ilköğretim okulu 6 ve 7.sınıf öğrencilerinin yazım kurallarını kullanmada bilgi-beceri düzeylerini tespiti
The evaluation about the writing skills abilities of sixth and soventh graden students registered in Çorlu private zafer primary school in Tekirdağ
  1. Tez No: 229258
  2. Yazar: FETİH MEHMET TÜRKER
  3. Danışmanlar: PROF. DR. ERDOĞAN BOZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Eğitim ve Öğretim, Education and Training
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Afyon Kocatepe Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İlköğretim Bölümü
  12. Bilim Dalı: Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 92
Özet
Bu çalışma Tekirdağ İli Çorlu İlçesi Özel Zafer İlköğretim Okulu 6 ve 7.Sınıf öğrencilerinin yazım kurallarını kullanmada bilgi-beceri düzeylerini tespit etmek için yapıldı. Çalışmaya okuldaki bütün öğrenciler katıldı. Bu çalışma toplam 88 öğrenci üzerinde yapıldı.Yazım kurallarının bilgi-beceri oranlarını ölçmek için, belirlenen öğrencilere, geliştirilen bilgi beceri ölçme kriterleri uygulandı. Yapılan çalışma sonunda elde edilen veriler değerlendirildi. Bu sınıflardaki öğrencilerin yazım kurallarının kullanımındaki bilgi beceri düzeyleri çıkarılmış ve sonuçlar tablolara işlenmiştir.Sonuç bölümünde ise yazım kurallarının kullanımıyla ilgili değerlendirmeler yapılmıştır.
Özet (Çeviri)
This study has been made in order to ascertain writing skills abilities rates of the primary school students (6th, 7th grades.) In the study, the student of Private Zafer Primary School who are stil going on education in Tekirdağ Çorlu ? have been searched . The study has been worked worked on 88 students.In order to measure the writing skill abilities the improved writing skills measuring criterias have been applied. At the end of the study, the datas have been avaluated. The rates of writing akills abilities have been taken out and the results have been showed as charts.In the conclusion part , there are evaluations about the usage of writing skills.