Soa based form development framework with web 2.0
Servis tabanlı web 2.0 ile form geliştirme platformu
  1. Tez No: 234131
  2. Yazar: HÜSEYİN ERGÜN
  3. Danışmanlar: PROF. SELAHATTİN KURU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Işık Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 73
Özet
Bilgi işlem departmanları ve yazılım firmaları, merkezi, web tabanlı, performanslı çalıştığı garanti edilen, güçlü uygulamalara ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak için çeşitli uygulama geliştirme alt yapıları ve tasarım kalıpları bulunuyor. Bu tezin yazarı ve araştırma ekibindeki mühendisler standart temelli, Ajax ile uygulama geliştirmeye olanak sağlayacak ve kolay kullanılan bir tasarım stüdyosuna sahip, XML tabanı sayesinde birden çok platformda çalışan yapıya sahip bir platform geliştirdiler. Bu sayede firmalar, tıpkı masaüstü uygulaması geliştirir gibi web uygulaması yazabilir ve standart temelli bir çok sistemden otomatik tasarım aktarabilir.
Özet (Çeviri)
Enterprise companies require central, web based, performance proved robust applications. There are different types of frameworks and design patterns to fulfill this requirement. The author of this thesis and a team of engineers have developed a platform for software houses and it departments, easy and standards based of Ajax web applications with a WYSIWYG graphical user interface design studio, XML structure of defining a web page and a complete Ajax rendering mechanism to parse this XML system. This way, companies are able to build a web application like a desktop platform even without writing any code in the front part.