Alan üzere ortogonal polinomlar ve onların asimptotik özellikleri
Orthogonals polynomials over area and their asymptotic properties
  1. Tez No: 237022
  2. Yazar: SERBUN UFUK DEĞER
  3. Danışmanlar: PROF. DR. HÜSNÜ KIZMAZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Mersin Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 81
Özet
Bu tez çalışmasında, yarıkonform eğri ile sınırlı çeşitli bölgelerde, hem sınırın hem de ağırlık fonksiyonunun singüleriteye sahip olduğu durumda, ağırlık fonksiyonuna göre ortonormal olan polinomların modülünün artışının, sınır eğrisi ve ağırlık fonksiyonu singüleriteye sahip olmadığı durumdaki modülünün artışı ile aynı kalması için, ağırlık fonksiyonu ve sınır eğrisi arasında hangi koşulun sağlanmasının gerektiği ile ilgili yapılan çalışmalar ele alınmıştır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, it is considered some estimates for the rate of tending to zero of modulu of polynomials that are orthonormal with weight function, in case of that both counter and weight function has singularity, in various regions bounded with quasiconformal curve. Which conditions should satisfy between counter and the weight function to be same with the estimates in case that they don?t have singularity?