Hayat Mecmuası (4,5,6. cilt ve yeni tertip)inceleme, tahlilî fihrist ve seçme metinler
Investigations of the Hayat Mecmuasi, index and selected articles
  1. Tez No: 239461
  2. Yazar: OĞUZ ŞENSES
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. ALİ YILDIZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Türk Dili ve Edebiyatı, Turkish Language and Literature
  7. Yıl: 2008
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Fatih Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Türk Edebiyatı Bölümü
  12. Bilim Dalı: Yeni Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 532
Özet
Bu çalışmada 1926- 1930 yılları arasında çıkmış olan Hayat Mecmuasının 4, 5 ve 6. cildindeki sayılarının yazar ve konu fihristi çıkarılmıştır. (79. ile 146. sayılar ve ilave çıkan beş sayı)Tez dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde Hayat Mecmuası hakkında bilgi verilmiş, derginin incelemesi yapılmıştır.İkinci bölümde yazar adlarına ve konularına göre fihrist yer almaktadır.Üçüncü bölümde seçme metinler bulunmaktadır.Dördüncü bölümde yazarların biyografilerine yer verilmiştir.Çalışmanın sonundaki ek bölümünde ise dergiden seçilmiş örnek sayfalar bulunmaktadır.
Özet (Çeviri)
In this Project; index of author and subject are discussed fascicle?s literatures of 4,5 and 6 of `Hayat Mecmuası? which was composed between 1926?1930 years. ( Sections of 79. and 146. and in addition five fascicles)This Dissertation is composed of four chapters. In first chapter; information is given about `Hayat Mecmuası? and there are examination of magazines.In second chapter; there is followed by index of authors? and subjects.third chapter is taken places special texts.In fourth section, it is followed by autobiographies of authors.In the last section there are sample pages from magazines.