Dokumaya iş organizasyonunun etkilerinin araştırılması
  1. Tez No: 24039
  2. Yazar: OĞUZ TAN
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. M. FİKRİ ŞENOL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Tekstil ve Tekstil Mühendisliği, Textile and Textile Engineering
  7. Yıl: 1992
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Tekstil Bilimleri Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 149
Özet
Abstract Because of not using“ lojistic support functions ”, or using them wrongly, most of weawing mills in Turkey, althoug they fitted out with tûgjh - ?tec machines, cannot reach to the expected production levels. The second reason of the low production level is not planning lojistic support during the investment phase. In this research, it is tried to find out such mistakes in the weawing mills, like unef f iciency of lojistic support and it is tried to find a better met - hod to eliminate such faults. Also, some suitable proposes are put forward for appling lojistic sup port functions.. So it is tried to help of increasing the productivity and the quality of the mills. Özet Türkiye'deki birçok dokuma işletmesi, yüksek teknolojik dokuma makineleriyle donatılmış olmasına rağmen ; 'lojistik destek fonksiyonlarının" kullanılmaması veya hatalı kullanılması nedeniyle, planlanan üretim seviyelerine ulaşamamaktadır. Düşük üretim seviyesinin ikinci bir sebebi de, yatırım aşamasında lojistik destek planlamasının yapılmamasıdır. Bu araştırmada, çeşitli dokuma fabrikalarında lojistik desteğin uygulanmasındaki yetersizlikler tespit edilmiş ve bu kusurların giderilmesi için daha iyi metodlar araştırılmıştır. Aynı zamanda, lojistik desteğin uygulamaları için işletmelere uygun öneriler getirilmiştir. Böylece işletmelerin verimliliği ve kalitesinin arttırılmasına çalışılmıştır.
Özet (Çeviri)