VLSI implementation of lossless JPEG2000 image coding system
Kayıpsız JPEG2000 görüntü kodlama sistemi VLSI uygulaması
  1. Tez No: 245838
  2. Yazar: MURAT DİLAVER VURAL
  3. Danışmanlar: DR. RUŞEN ÖKTEM, YRD. DOÇ. DR. HAKAN TORA
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Atılım Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 102
Özet
Bu tez, kayıpsız JPEG2000 Görüntü Kodlama Sistemi'ni inceler ve sistemin bir VLSI uygulamasını gerçekleştirir. Sistem Verilog donanım tanımlama dili ve yüksek seviye sentezleme araçları kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Gerçekleştirilen sistem mantık sentezi araçları ile sentezlenmiş ve sonuçları referans uygulamalar ile karşılaştırılmıştır. Uygulanan sistem FPGA aygıtlar veya hafıza kısımları ayrıldıktan sonra ASIC aygıtlar üzerinde gerçekleştirilebilir.
Özet (Çeviri)
This thesis discusses lossless JPEG2000 Image Coding System and implements a VLSI application of the system. The system is implemented using Verilog hardware description language and high-level synthesis tools. Implemented system is synthesized using logic synthesis tools and results are compared with reference applications. The implemented system can be realized either on an FPGA device or on an ASIC device once the memories stripped. The implemented system is designed to run in streaming mode, except the entropy coder part.