Holomorfik fonlsiyonlar ve sıfır yerleri. (Blaschke çarpımlarının bir karakterizasyonu)
Holomorfic functions and their zero locations
- Tez No: 25343
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. FERHAT YILDIRIM
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Matematik, Mathematics
- Yıl: 1992
- Dil: Türkçe
- Üniversite: İnönü Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 39
Özet
ÖZET Yüksek Lisans Tezi HOLOMORFİK FONKSİYONLAR VE SIFIR YERLERİ H. Mevlüt BU?DAYCI Selçuk üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Anabilim Dalı Danışman: Yard. Doç. Dr. Ferhat YILDIRIM 1992, Sayfa: Bu çalışmada holonorfik fonksiyonlar, özellikleri ve sıfır yerleri araştırılmıştır. Bu fonksiyonların sıfır yerleri ve kutup yerlerinden hareket edilerek bileşke çarpımın karakterizasyonu hakkında bilgi elde edilmiştir. Bu bilgi ı kuvvet serilerinin yakınsaklığının ispat edilmesinde kullanılmıştır. Sonuçta Blaschke Çarpımı ile ilgili olan ve tezin esas kısmını oluşturan aN_l
Özet (Çeviri)
ABSTRACT The Master Science Thesis HOLOMORFIC FUNCTIONS AND THEIR ZERO LOCATIONS H. Mevlüt BU?DAYCI Selçuk University Graduate School of Natural and Applied Sciences Department of Mathematics Supervisor: Assoc. Proof. Ferhat YILDIRIM 1992, Page: Jury:, In this study, the holomorfic functions, the properties of holomorfic functions, and zero locations of holomorfic functions have been searched. Zero points of holomorfic functions and moving from polar points information has been obtained about the characterization of Blaschke product. This knowledge has been used to prove the convergent of the power series. As a result, all these knowledge has been used to prove the theorem of