İnovasyon ve sigortacılık sektöründe inovasyon faaliyetleri
Inovation and insurance sector inovation activities
- Tez No: 253826
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. AYŞEGÜL BÖLÜKBAŞI
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Sigortacılık, Insurance
- Yıl: 2008
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Marmara Üniversitesi
- Enstitü: Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Sigortacılık Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 207
Özet
Bir ülkenin sürdürülebilir ekonomik büyümeyi yakalaması işsizlik ve bölgesel farklılıklar başta olmak üzere toplumsal sorunlarını çözebilmesi ve yaşam kalitesini yükseltebilmesi, inovasyon performansını artırmasına bağlıdır. İşletmelerin rekabet avantajlarını koruyabilmeleri için sürekli olarak inovasyon yapmaları gerekir. Sigorta İşletmelerin rekabet üstünlüğü sağlayabilmeleri, bunu koruyabilmeleri ve buna bağlı olarak varlıklarını sürdürebilmeleri için bilgiyi yaratan, elde edilmesini sağlayan, ileten, uygulayan ve faydalı hale getiren süreçleri izlemeleri gereklidir. Günümüz dünyasında sigorta kurumlarının ortaklarıyla ve müşterileriyle paylaştıkları bilgiler arttıkça, sigorta sektöründe inovasyonun öneminin de giderek artmakta, yükselen küresel rekabet koşulları sigorta şirketlerini üretkenliği artırmak için yeni yöntemler bulmaya zorluyor. Bu koşullar inovasyona olan ilginin artmasına neden oluyor. Bu çalışma ile İnovasyonun Türkiye ve Sigorta sektörüne olan etkileri anlatılmaya çalışılmıştır. Bu çalışmayı sonuçlandırmamda görüşleri ile katkıda bulunan değerli hocam Yrd.Doç.Dr.Ayşegül Bölükbaşı ve desteklerini esirgemeyen eşim ve aileme çok teşekkür eder, çalışmanın tüm ilgililere yararlı olmasını dilerim.
Özet (Çeviri)
For a country economic developing depends on unemplgment,regional differences,solwing society problems and increasing life guality,and increasing innovation performance.For the companies,which want to protect their rivalry advantages,have to do innovation.for he Insurance companies to have rivalry. To protect it and continve their prensence they have to create knowledge,make it on hand,transmit,cary it on and make make tlem profitable follow a process.In our world,the more knowledge shared with customes and partners of insurance companies,the importance of the innovation in insurance sector increases,increasing global rivalry conditions force to find new techniques .The provisions causes increasing intereset on innovation.