Kurumsal sosyal sorumluluk kampanyalarının işletmeye olan katkıları
Contributions of corporate and social responsibility to the business
- Tez No: 257946
 - Danışmanlar: DOÇ. DR. VELİ POLAT
 - Tez Türü: Yüksek Lisans
 - Konular: Halkla İlişkiler, İletişim Bilimleri, Public Relations, Communication Sciences
 - Yıl: 2010
 - Dil: Türkçe
 - Üniversite: İstanbul Üniversitesi
 - Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
 - Ana Bilim Dalı: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı
 - Bilim Dalı: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bilim Dalı
 - Sayfa Sayısı: 90
Özet
Kurumsal sosyal sorumluluk kampanyalarının özünde sosyal sorumluluk sahibi ya da iyi bir kurumsal vatandaş olan kuruluşların, toplumsal amaçlara hizmet etmek çabası ve bir parçası olduğu topluma, ülkeye ve dünyaya pozitif katkıda bulunma kaygısı vardır.Kurumsal sosyal sorumluluk; uzun vadede, iş stratejisinin bir parçası olarak kuruma ve kurumun markalarına katma değer sağlamakta, imajını ve itibarını güçlendirmekte dolayısıyla kârlılığa katkıda bulunmaktadır.
Özet (Çeviri)
At the heart of corporate social responsibility campaigns, the effort of corporations with social responsibility or being good corporate citizens to serve the social purposes and the anxiety of contributing positively to the society, country and the world of which it is a part of it are exist.Corporate social responsibility; in the long term, provides added value to the corporation or its brand as being a part of business strategy, strengthens its image and esteem, consequently it contributes to the profitability.