Türkiye'de beyaz eşya sektöründe dağıtım kanalı yönetimi ve bayi memnuniyeti: Electrolux örneği
Distribution channel management in white goods sector in turkey and dealer satisfaction: Electrolux as a case
  1. Tez No: 261888
  2. Yazar: REMZİYE ÖZGE BİLİR
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. SÜPHAN NASIR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: İşletme, Business Administration
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: İstanbul Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: İşletme Bölümü
  12. Bilim Dalı: İşletme Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 121
Özet
Dağıtım kanalları, işletmelerin pazarlama ve satış süreçlerinde ürünlerin tüketiciye ulaştırılmasında aktif rol oynayan unsurlardır. Bu çalışma etkin bir dağıtım kanalı yönetiminde bayi memnuniyetini incelemektedir. Çalışma kapsamında teorik ve kuramsal açıklamaların yanı sıra bir alan araştırması yürütülmüştür. Bu araştırma beyaz eşya sektöründe faaliyet göstermekte olan Electrolux'ün bayileriyle anket yapılarak tamamlanmıştır. Böylece tez hem teorik açıklamalar hem de uygulama içeren bir yapıya kavuşmuştur.
Özet (Çeviri)
Distribution channels play active role in transportation of goods to consumer in marketing and sale processes. This study analyses dealer satisfaction in an effective distribution channel management. In addition to theoretical and hypothetical explanations, a survey is executed in this study. This survey is done by dealers of Electrolux which is a white goods company. Consequently, this thesis includes theoretical and ampirical chapters.