Kırsal turizmin sosyo-ekonomik yapıya etkisi ve Fethiye örneği
Rural tourısm socıo-economıc structure the effects and the case of Fethiye
  1. Tez No: 264302
  2. Yazar: METİN UÇAR
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. HÜSEYİN ÇEKEN
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Turizm, Tourism
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Muğla Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 159
Özet
Kırsal turizm son zamanlarda çıkan alternatif turizm türlerinden biridir. Hem kırsal yerleşimlere hem de doğal kaynaklara dayanmaktadır. Önemi her geçen gün daha iyi anlaşılmaktadır. Türkiye tarih, sağlık, kültür ve kırsal turizm gibi çok sayıda seçeneğe sahiptir. Bu seçeneklerin en önemlilerinden biri de kırsal turizmdir. Kırsal turizmin doğal ve kültürel mirasımızın korunmasında önemli bir işlevi vardır. Türkiye'de kaliteli bölgelerden bir tanesi de Fethiye'dir. Fethiye sahip olduğu değerler bakımından önemli bir yere sahiptir. Kırsal turizmin gelişmesi Fethiye için gerekmektedir.
Özet (Çeviri)
Recently, rural tourism is one of the alternative tourism. It depends on both rural ares and natural soursec. Its ımportance is understood with each passing day. Turkey has got several resources such as history, health, culture and rural tourism. One of the important of these options is rural tourism. Rural tourism is an important function in protecting our natural and cultural heritage. Fethiye is one of the quality regions on tourism. Fethiye has an important place in terms of its value. Rural tourism development is required to Fethiye.