Symbolic analysis methods for switched capacitor networks
Anahtarlamalı kapasitör devrelerinin sembolik analiz metodları
- Tez No: 266166
- Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. MURAT AKSOY
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2010
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Çukurova Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 66
Özet
Sembolik analiz, bir elektronik devrenin davranışını veya karakteristiğini, bağımsız değişkenler (zaman ve frekans), bağımlı değişkenler (voltaj ve akım) ve devre elemanlarının bazıları veya hepsi ile birlikte ortaya koyan biçimsel bir tekniktir.Bu tezde, anahtarlamalı kapasitör devrelerinin basit ve geçerli transfer fonksiyonunun ve karakteristiğinin, devre parametreleri açısından oluşturulması amaçlanmıştır. Anahtarlamalı kapasitör devrelerinin sembolik modellenmesi ve analizi MATLAB da benzetimi (simülasyonu) elde edilmiştir.
Özet (Çeviri)
Symbolic analysis at the circuit level is a formal technique to calculate the behavior or a characteristic of a circuit with the independent variable (time or frequency), the dependent variables (voltages and currents), and (some or all of) the circuit elements represented by symbols.In this study, we consider the problem of generating simple yet accurate symbolic representation of Switched Capacitor (SC) circuit transfer function and characteristics in terms of circuit parameters for linear(ized) analog integrated circuits. Symbolic modeling and analysis of analog integrated SC circuits are simulated in MATLAB.