Cesaro dizi uzaylarının geometrik özellikleri
Geometric properties of Cesaro sequence spaces
  1. Tez No: 270024
  2. Yazar: HACER ŞENGÜL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. MİKAİL ET
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Fırat Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 44
Özet
Bu çalışma beş bölümden oluşmuştur.Birinci bölümde; konunun tarihi geçmişi verilmiştir.İkinci bölümde; temel tanım ve teoremler verilmiştir.Üçüncü bölümde; mutlak olmayan tipte Cesaro dizi uzayları ve onlarla ilgili kavramlar incelenmiştir.Dördüncü bölümde; genelleştirilmiş Cesaro dizi uzayının Luxemburg normuna göre bir Banach uzayı olduğu gösterilmiş ve rotundluk, UKK özelliği incelenmiştir.Beşinci bölümde; genelleştirilmiş Cesaro fark dizi uzayları C_p (?^m) (1?p
Özet (Çeviri)
This study is prepared as five chapter.In the first chapter; historical background of the subject is given.In the second chapter; the fundamental definitions and theorems are given.In the third chapter; Cesaro sequence spaces of non-absolute type and their associate concepts are examined.In the fourth chapter; generalized Cesaro sequence space equipped with the Luxemburg norm under which it is a Banach space and its rotund, UKK property are examined.In the fifth chapter; generalized Cesaro difference sequence spaces C_p (?^m) (1?p