Kayıp Zaman
Lost Time
  1. Tez No: 271238
  2. Yazar: TANBEY ÖZDİL
  3. Danışmanlar: PROF. DR. OĞUZ MAKAL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Güzel Sanatlar, Sahne ve Görüntü Sanatları, Fine Arts, Performing and Visual Arts
  7. Yıl: 2009
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Beykent Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Sinema Televizyon Ana Sanat Dalı
  12. Bilim Dalı: Sinema Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 61
Özet
Bu projenin amacı, bir kızın sorunlarından kaçmak için intihar etmesinin ertesinde yaşadığımız dünyadan hayali bir dünyaya geçerken yaşadığı varsayılan olayları anlatmaktır.Projedeki olaylar, fantastik bir stille yazılmış ve sinemasal dille anlatılmıştır. Projenin amacına paralel olarak, fantastik öykü senaryoya dönüştürülmüş ve gereken hazırlıklar yapılmıştır. Bunun akabinde, oyuncular seçilmiş; mekanlar belirlenmiş ve iş planı yapılmıştır. Film, senaryoda tanımlanan sahne ve planlara göre çekilmiştir. Görüntülerin kurgusu bilgisayarda yapılmış; sonrasında ise HD görüntü kalitesinde çıktısı alınarak DVD'ye kaydedilmiştir.
Özet (Çeviri)
This project aims to depict the events which a girl experiences while she is moving from the world we live in to an imaginary one- after having committed suicide to escape her problems. The events in the project are written in a fantastic style and depicted in a cinematic language. In parallel with the purpose of the project, the fantastic story has been converted into a script and the required preparations have been made. Following this, the actors and the actress have been selected; the locations have been determined and the work schedule has been made. The film has been shot according to the scenes and sequences defined in the script. The editing of the images shot has been made on computer and then the film has been recorded on DVD after being printed out with a HD image quality.