Graflarda yalnızlık sayısı
Solitude number at graphs
  1. Tez No: 276380
  2. Yazar: HARİKA GÜLER
  3. Danışmanlar: PROF. DR. PINAR DÜNDAR
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2010
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Ege Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 33
Özet
Bu tezde, farklı iki graf arasında seçim yapılacağında, bazı zedelenebilirlik parametrelerinin aynı olması durumunda hangi graf modelinin seçileceğine nasıl karar verilebileceği incelenmiştir.Temel graf bilgileri ve temel zedelenebilirlik parametrelerinden bahsedildikten sonra, yeni bir zedelenebilirlik parametresi olan ?Graflarda Yalnızlık Sayısı? tanımlanmıştır.Tanımlanan parametre, temel graf sınıflarında, graf işlemleri altında incelenmiş ve ayrıca genel graflarda yalnızlık sayısı hesaplayan bir algoritma verilmiştir.
Özet (Çeviri)
In this thesis, we investigate choosing graph between the two different graphs and how to decide which graph model will be choosen when some vulnerability parameters are same.Solitude number at graphs was described as a new vulnerability parameter after mentioned about the basic graph information and basic vulnerability parameters.Described-parameter was examined at basic graph clases and under graph operations, also an algorithm which calculate the solitude number of general graph, was given.,