Spor organizasyonları düzenleyen il temsilcilerinin karşılaştıkları problemlerin araştırılması(Ege bölgesi örneği)
Investigation of the problems of provincial agent who represent sport organizations in Aegean region
  1. Tez No: 286073
  2. Yazar: DEMET ÖZTÜRK
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SÜMMANİ EKİCİ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Spor, Sports
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Muğla Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 90
Özet
Bu çalışmanın amacı; Ege bölgesinde spor organizasyonları düzenleyen il temsilcilerinin karşılaştığı problemlerin belirlenmesidir.Çalışmaya Ege bölgesinde yer alan 8 ilden (Aydın, Uşak, Manisa, Denizli, İzmir, Afyon, Kütahya, Muğla) 144'ü bay, 90'nı bayan olmak üzere toplamda 234 kişi katılmıştır.Araştırmada spor organizasyonu düzenleyen il temsilcilerinin karşılaştıkları zorlukları ölçmek için Tek'in (2006) ?Türkiye'de uluslararası spor organizasyonları düzenleyen federasyonların karşılaştıkları problemler? başlıklı yüksek lisans tezinde kullanılan anket soruları, bu çalışma için tekrar gözden geçirildikten sonra kullanılmıştır. Verilerin toplanmasında Muğla ili için yüz yüze görüşme tekniği kullanılmıştır. Diğer illerdeki il temsilcilerine ise anket faks, mail ve posta yolu gönderilmiştir.
Özet (Çeviri)
Investigation of the problems of provincial agent who represent sport organizations in Aegean regionPurpose of this study is to determine the problems of provincial agent who represent sport organizations in Aegean region.Study did in 8 provincial (Aydın, Uşak, Manisa, Denizli, İzmir, Afyon, Kütahya, Muğla) with 144 man and 90 woman.To measure these problem Tek?s thesis survey questions (the problem of federations which is organized international sport organization) were used after reviewed.Face-to-face interviews were used to collect for the province of Muğla. For other represents in different provincial, survey is send by fax, mail and e-mail.