A Computer aided assembly line balancing
  1. Tez No: 28836
  2. Yazar: AYŞE UZ
  3. Danışmanlar: PROF. DR. BAYRAM ALİ SU
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Endüstri ve Endüstri Mühendisliği, Industrial and Industrial Engineering
  7. Yıl: 1993
  8. Dil: İngilizce
  9. Üniversite: Dokuz Eylül Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Endüstri Mühendisliği Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 147
Özet
ÖZET Bu tez, montaj hattı dengeleme problemini ve kullanılan prosedürlerin teorik olarak açıklanmasını ve bir işletmede yapılan uygulanmasını içerir. Bu çalışma, işleri iş istasyonlarına atamak için konumsal ağırlıklarının hesaplandığı ve bu ağırlıklara göre iş istasyonlarının oluşturulduğu bir bilgisayar programının geliştirilmesi ve uygulanması ile ilgili açıklamaları kapsamaktadır.
Özet (Çeviri)
( ABSTRACT This study includes a detailed explanation of assembly line balancing problem, the using procedures and an application of it in an electronic company.This thesis is an account of the computer program developed in which the“Positional Weights Procedure”has been used to assign the tasks to the work stations according their positional weights..