Sensör ağlarıyla otomasyon: Değişik güvenlik cihazlarının ağ tabanlı entegrasyon tasarımı ve gerçeklenmesi
Automation with sensor networks: Network based integrated design and implementation of different security equipment
- Tez No: 290127
- Danışmanlar: DOÇ. DR. OĞUZ KUCUR
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Electrical and Electronics Engineering
- Yıl: 2011
- Dil: Türkçe
- Üniversite: Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü
- Enstitü: Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 52
Özet
Bu tez çalışmasında analog kapalı devre televizyon kamera sistemleri yerine ağa bağlanabilen, hem kablolu hem de kablosuz olarak bir baz istasyonuna kayıt gönderebilen veya kendi bünyesinde kayıt edebilen bir sistem tasarlanacaktır. Bu sistem ile bir sensör ağına bağlı olarak gerekli durumlarda resim çekilebilecek ve bu resimler bir görüntü tanımlama sistemi tarafından değerlendirilip içeride insan olup olmadığına karar verilebilecektir.
Özet (Çeviri)
In this thesis a new system which can connect to internet via both wireless and wire internet will be proposed instead of analog close circuit security camera system. This system- with the aid of a sensor network ? will transmit its images to a computer system so that when it's required, the system can search whether there is a human in the picture.