Laplace dönüşümü ve uygulamaları
Laplace transfoms and its applications
  1. Tez No: 292489
  2. Yazar: NERGİZ ATASOY
  3. Danışmanlar: YRD. DOÇ. DR. SEDAT ÇEVİKEL
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Matematik, Mathematics
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Zonguldak Karaelmas Üniversitesi
  10. Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Matematik Ana Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 108
Özet
Bu tezde başlangıç değer ve sınır değer problemlerinde önemli yer tutan integral dönüşümlerinden olan Laplace dönüşümleri ve tekniğin diferensiyel denklemlerine uygulanması irdelenmiştir. Birinci bölümde temel tanım ve teoremler ve özel fonksiyonlar ele alınmıştır. İkinci bölümde Laplace dönüşümü ve Ters Laplace dönüşümleri ele alınarak ilgili teoremler ifade edilmiştir. Üçüncü bölümde bu dönüşümün uygulamalarına yer verilmiştir.Dördüncü bölümde sonuçlar ve öneriler yer almaktadır.
Özet (Çeviri)
In this thesis, Laplace transforms which are important integral transforms especially in the study of initial value and boundary value problems and application of these transforms to the differential equations of technique are discussed. In the first chapter, basic definitions, theorems and special functions are given. Theorems on the second section are formed by taking the Laplace transforms and Inverse Laplace transforms. In the third part applications of this transformation are included. The fourth section consists of results and suggestions.