Human resource management in campaign management by using fuzzy c-means
Kampanya yönetimi için fuzzy c-means algortiması kullanılarak insan kaynakları yönetimi
- Tez No: 292754
- Danışmanlar: DOÇ. DR. ADEM KARAHOCA
- Tez Türü: Yüksek Lisans
- Konular: Bilgisayar Mühendisliği Bilimleri-Bilgisayar ve Kontrol, Computer Engineering and Computer Science and Control
- Yıl: 2011
- Dil: İngilizce
- Üniversite: Bahçeşehir Üniversitesi
- Enstitü: Fen Bilimleri Enstitüsü
- Ana Bilim Dalı: Bilgisayar Mühendisliği Ana Bilim Dalı
- Sayfa Sayısı: 87
Özet
Bir şirket çalışanı olmadan varlığını sürdüremez. Bu nedenle insan kaynakları yönetimi ve performans yönetimi büyük önem taşır. Her sektörde olduğu gibi, insan kaynakları yönetimi banka sektörü içinde önemlidir. Banka sektöründeki performans yönetimine göre: çoğu zaman çalışanlar için bir hedef belirlenir ve çalışanlar bu hedefe yakınlıklarına göre değerlendirilir. Bu çalışmada, müşteriler, çalışanların kendilerine sattıkları ürünlere göre sınıflara ayrılacak ve çalışanlarda performanslarına göre ödüllendirlecektir
Özet (Çeviri)
Can a company operate without people? Absolutely can?t! Every company needs employee to survive. Thence, human resource management and performance management are important for all sphere of business. As in every sector human resource performance management is also important in banking sector. According to the performance management in the banking sector: often a target is identified for employers and employees are evaluated according to the success of this goal. Performance of employees can be evaluated for success in campaigns that the employees follow. In this study customers will be segmented according their product that the employees sell and the employees will be rewarded according to their performance.