Din görevlilerinin hadis bilgilerinin mahiyeti üzerine bir alan araştırması (Niğde ve Mersin örneği)
A survey on the nature of religion information officers hadith (Niğde and Mersin case)
  1. Tez No: 294659
  2. Yazar: AHMET GÜR
  3. Danışmanlar: DOÇ. DR. ADİL YAVUZ
  4. Tez Türü: Yüksek Lisans
  5. Konular: Din, Religion
  7. Yıl: 2011
  8. Dil: Türkçe
  9. Üniversite: Selçuk Üniversitesi
  10. Enstitü: Sosyal Bilimler Enstitüsü
  11. Ana Bilim Dalı: Temel İslam Bilimleri Ana Bilim Dalı
  12. Bilim Dalı: Hadis Bilim Dalı
  13. Sayfa Sayısı: 378
Özet
Bu tez, T.C. Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans tezi olarak hazırlanmıştır.Araştırma üç bölümden oluşmaktadır:Birinci bölümde, araştırmanın amacı ve önemi, araştırmada uyulacak yöntem, varsayımlar, araştırmanın sınırlılıkları, evren ve örneklemi ve konu hakkında yapılan çalışmalardan bahsedilmiştir.İkinci bölümde, din görevliliği ve araştırmada kullanılan kavramlar hakkında bilgi verilmiştir.Üçüncü bölümde, araştırmada edilen bulgular tablolar halinde gösterilmiş, verilen cevaplar doğrultusunda yorumlar yapılmıştır.Son olarak araştırmadan çıkan sonuç ve araştırmaya bağlı bir takım öneriler sunulmuştur.
Özet (Çeviri)
This thesis has been prepared as a master?s thesis at T.C. Selcuk University Social Sciences Institute.The research consists of three parts:In the first section, the purpose and importance of research, research methodology to be followed, assumptions, limitations of the study, the universe and sample.In the second part, the studies on the subject have been mentioned besides there is information about religion.In the third part a number the findings shown in tables, comments were made in accordance with the answers given.Information of suggestions in accordance with the research and the result of research have been presented